Hakkımızda

Tülin Hanım Veteriner Kliniği olarak, Hijyene önem veriyor, doğru teşhis ve doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması amacıyla hizmet sunuyoruz.Dostlarımıza ve sizlere karşı sorumluğumuzu empati kurma anlayışı ile birleştirerek çıktığımız bu yolda önceliğimiz onlara kendilerini güvende hissedecekleri ortamı sağlamak.

İletişim

@2020 Tülin Hanım Veteriner Kliniği

Geriyatrik Bakım

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Kedi ve köpeklerimizin, tıpkı bizler gibi yıkanmaya tıraş olmaya saç kesimine ihtiyaçları vardır. Bununla birlikte, anal kese temizliği ve tırnaklarının kesimi, tıraşla birlikte yapılır.

Küçük dostlarımızın sağlıklı yaşamında en önemli detayların bir diğeri tıraş ve banyo hizmetleridir.  Bu işlemlerde ise kullanılacak ekipman ve malzemelerin öncelikle yeterli hijyen seviyesine sonrasında ise kalitesine dikkat edilmelidir. 

En sık tercih edilen pet kuaför hizmetleri arasında yer alan tıraş hizmeti için alınan hizmetin profesyonelliği de oldukça önemlidir. Bazı durumlarda amatörce yapılan tıraş işlemleri nedeniyle, arzu edilmeyen kaza ve kesiklerle karşılaşmak muhtemeldir. Ancak önemli olan bir diğer sorun ise tıraş sonrasında belirli bölgelerde tüylerin tekrar uzamaması veya kıl dönmelerinin oluşmasıdır. 

Tıraş öncesi ve sonrası kullanılan tüm ekipmanların ve malzemelerin mutlaka her işlemde dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda bulaşıcı hastalıklar riski artmaktadır. Bu konuda en çok karşılaşılan sorun ise tıraş sonrası mantar enfeksiyonudur. 

Bütün bu riskler neticesinde tıraş ve banyo hizmeti maksimum seviyede önemsenmeli, mutlaka alanında uzman klinikler ve hekimlerce hizmet alınmalıdır. Kliniğimiz, steril şartlarda ve maksimum özenle birlikte kedi ve köpekleriniz için tıraş ve aynı zamanda banyo hizmeti sunmaktadır.