Hakkımızda

Tülin Hanım Veteriner Kliniği olarak, Hijyene önem veriyor, doğru teşhis ve doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması amacıyla hizmet sunuyoruz.Dostlarımıza ve sizlere karşı sorumluğumuzu empati kurma anlayışı ile birleştirerek çıktığımız bu yolda önceliğimiz onlara kendilerini güvende hissedecekleri ortamı sağlamak.

İletişim

@2020 Tülin Hanım Veteriner Kliniği

Geriyatrik Bakım

22.02.2021 10:21

Kedi ve köpekler en az 3 aylığa kadar kendi vücut ısısını koruyamadıkları için üşürler. Evet sanırım sizinki de oldukça üşüyor. Ayrıca bu yaş grubu köpekler yalnız kalınca da kendilerini güvende hissetmezler ve korkarlar.

Hem annelerinin vücut ısılarına, hem kokusuna, hem de gaz ve dışkı çıkışı için, anneleri tarafından yalanmalarına yani okşanmalarına ihtiyaçları vardır. eğer köpeğinizi eve alıp, tuvalet kontrolünü sağlayabiliyorsanız lütfen eve alınız. Çünkü psikolojik açıdan da (tabiri maruz görünüz) yalaka değil, güvende oldukları için kendilerini güçlü göreceklerdir. Herkesten sevgi dilenen hiperaktif bir köpek olmayacaktır.

Ama eve alamıyorsanız, Kulübesine mutlaka her hafta yıkanabilen bir battaniye ve sizin kullandığınız yani giyip çıkardığınız bir tişörtü, yatağının üzerine koyup, birde uyuması için tiktaklı bir saat koyabilirsiniz.(Annesinin kalp atışları gibi. sizin kokunuzu da anne kokusu gibi hissedecektir. Ve bu tür köpekleri sık sık beslemelisiniz. ki üşümesin, ağlamasın, açlık şokundan dolayı titreme görülmesin. Sık sık az az yerler.

Günde en az 4 defa yiyecek vermelisiniz. Eğer az ve uzun aralıklarla yemek verirseniz, hipoglisemi nedeniyle de titreme görebilirsiniz. Bu da sizi yanıltır. Yani aç bırakmamaya özen gösteriniz. Dengeli beslemek için profesyonel kuru mama(ucuz olanlarından değil) veya kendiniz içinde et -sebze ve tahıl karışımı (tahil miktarı mümkün olduğunca az) yiyeceklerle besleyebilirsiniz. Arada yoğurt ve peynir de vermeyi unutmayın lütfen. Sağlıcakla kalın.